Under 18 Divisional

Congratulations to the Players listed below who have been selected for the Auckland U18 Divisional for 2013.

Please be at training tonight by 6.15 for a 6.30 start. As stated by the coaches training goes for 2 hours tonight and straight afterwards there will be a 10 minute meeting in the changing room to go over the housekeeping requirements for the season

2013 Auckland U18 Divisional  Squad

Forwards
Mahe Tuai (Botany Downs Secondary College)
Tunuihona (Iona) Alatasi (Aorere College)
Victor Tuungafasi (Mangere College)
Tainui Wharawhara (Dilworth School)
Jonah Sofele (St Pauls College)
Ezra Meleisea (Aorere College)
Josese Gaunavou (One Tree Hill College)
Niuliku Fatai (Botany Downs Secondary College)
Cam Southam (Howick College)
Nathan Harris (Sancta Maria)
Isaia Tauilili (One Tree Hill College)
Kisione Moala (Aorere College)

Backs
Ben Higgins (Macleans College)
Fatui Fotu-Moala (Edgewater College)
Sione Vaeno (Aorere College)
Tevita Sifa (Pakuranga College)
Tarquin Masters-Smith (Tamaki College)
TJ Polo (Mount Roskill Grammar School)
Amos Pogia (Mount Roskill Grammar School)
Pat Tuidraki (One Tree Hill College)
Timothy Rew (Dilworth School)
Paul Sioneusile (Tamaki College)

Development Players

Eroni Emosi (Pakuranga College)
David Elucle (Avondale College)
Sione Tuimoala (Edgewater College)
Junior Mu (Sir Edmund Hillary)

Contact Details:

Tim Hyde-Smith  - Manager
021 875-598, tim@regal.co.nz

Darren Jardine - Coach/forwards
021 315 -011, darrenjardine@yahoo.co.nz

Michael Marnewick - Coach/Backs
021 532-964, M.Marnewick@sanctamaria.school.nz

Andrew Peck - Asst Manager
021 488 -803, andrew.peck@skycity.co.nz


Filter by

     

2013 Season - Summary

Games Played Games Won Games Lost Games Drawn
5 4 0 1

2013 Season - Draw and Results

  • Date
    Match & Venue
    Result
  • Sun 25 Aug
    v Under 18 West - Gribblehirst Park
    D 0 - 0
    1:30 p.m. Gribblehirst Park
  • Sat 31 Aug
    v Thames Valley Under 18 - Ngatea Domain
    W 0 - 78
    12:30 p.m. Ngatea Domain

    Under18 Div
    A Pogia 2, T Rew 2, I Tauilili 2, M Tuai, V Tu’ungafasi, E Meleisea, K Moala, T Sifa, S Tuimoala, F Fotu-Moala tries, F Fotu-Moala 4 con 1 pen, J Mu 1 con

  • Sat 7 Sep
    v Harlequins Under 18 - Colin Maiden Park
    W 33 - 12
    1:00 p.m. Colin Maiden Park
    (HT 28 - 0)

    Under18 Div
    T Rew 2, K Moala, A Pogia, S Tuimoala tries, F Fotu-Moala 4 con

  • Sat 14 Sep
    v Viking Under 18 - Mangakahia
    W 5 - 67
    1:00 p.m. Mangakahia

    Under18 Div
    A Pogia 3, M Tuai, A Tunuihona, N Fatai, B Higgins, TJ Polo, P Tuidraki, P Sinoensile, J Sofele tries, B Higgins 5 con, F Fotu-Moala 1 con

  • Sat 21 Sep
    v King Country Under 18 - Owen Delany Park
    W 6 - 20
    3:00 p.m. Owen Delany Park

    Under18 Div
    P Tuidraki, S Vaeno tries, B Higgins 1 pen, 1 con, S Vaeno 1 pen, 1 con

Which new player are you most looking forward to see take the field for Auckland in the ITM Cup